Menu
Fotografia

Czym jest dla Ciebie Instagram?

Kojarzycie takie momenty, kiedy widzicie kogoś po raz pierwszy, ale czujecie, jakbyście znali się od dawna? I nie ma żadnych barier, niezręcznej ciszy, czy braku tematów do rozmów. A przecież rozmawiacie dopiero od kilku minut. I wiecie, że to nie jest Wasze ostatnie spotkanie.

Instagram pozwolił mi się rozwinąć, określić czym chcę się zajmować, jak i rozkręcić własny biznes, ale w tym wszystkim najlepsze jest to, że to tylko dodatek, bo najważniejsi są ludzie. Ludzie, którzy przyszli wraz z nim. Ludzie, których poznałam, i którzy są obecni w moim życiu po dziś dzień, niektórzy od dawna, inni krócej, choć mam nadzieję, że zostaną równie długo. Z niektórymi odwiedziłam inny kontynent, z innymi nie jeden raz piłam do rana, z niektórymi od wielu miesięcy okupuję ten sam stolik w jednej z wrocławskich restauracji, za innymi bardzo tęsknię, bo mieszkają daleko, a jeszcze inni prześladują mnie telefonami 24/7. Są plusy i minusy, to fakt ;) To ogromna wartość. Wspólne pasje burzą wszelkie bariery.

.piątek, 6 paź, g. 10:00

Zapytałam dziewczyny, z którymi spędziłam tamten poranek, co dla nich znaczy Instagram, co tak naprawdę kryje się pod aplikacją, do której zaglądają każdego dnia. To samo pytanie zadałam także Wam, pod tym zdjęciem. Byłam ciekawa co Was przyciąga, co otrzymujecie w zamian i dlaczego jest to dla Was ważne. Nie byłam też specjalnie zaskoczona, że większość z Was miała podobne odczucia.

Instagram jest dla mnie ważną częścią mojej codzienności. Jest to miejsce, w którym każdy może podzielić się swoją pasją z innymi. I ja właśnie to robię. Na swoich zdjęciach staram się przekazać jakąś historię, odrobinę magii i szczyptę inspiracji. Chcę udowodnić, że w codzienności liczą się przede wszystkim te zwiewne, ulotne chwile, których często nie doceniamy. Życie tworzymy my sami, więc warto zadbać o to, żeby było piękne. Przede wszystkim jednak uwielbiam kontakt z ludźmi, a Instagram bardzo mi to ułatwia. Wiele wirtualnych znajomości przeniosło się na prawdziwe życie i jestem tym absolutnie zachwycona. Kolejne kawy czekają już w kolejce ;) — Jola Piasta (@makelifetastypl)

Pisaliście wiele, ale gdy zebrałam Wasze komentarze, to okazało się, że Instagram znaczy dla Was w zasadzie tyle samo, co dla mnie. Większość z nas widzi w nim kreatywne miejsce, pełne inspiracji oraz wspaniałych ludzi. I to jest niezwykłe w tej, de facto zwyczajnej, rzeczy, a co ciekawsze – mamy ją przecież na wyciągnięcie ręki. Swoją drogą, zastanawialiście się kiedyś, co sprawia, że dajecie lajka pod wybranym zdjęciem? Po odseparowaniu polubień dla znajomych, z grzeczności, czy pobudek zawodowych? Czy zdjęcia oglądane na Instagramie są w stanie wywołać w Was silne emocje? Tak, to kolejne pytania, które chciałabym Wam w niedługim czasie zadać.

It’s like some kind of portfolio of my life, new edition of photo album, where you put all stages of your life to scroll it down when your in your middle age. — P. Zmitrowicz (@pawel_official)

Instagram dla mnie to ogromna kopalnia inspiracji, miejsce gdzie można poznać niezwykłych ludzi oraz taka odskocznia od rzeczywistości. — K. Gackowska (@katarzyna_gackowska)

Instagram is good for many things – like meeting new people, finding inspiration and getting Creative. — @emmaengmark

A creative platform that has the ability to elevate and inspire— to spark conversation, to fight for a better tomorrow. — Christy Cole (@urban.veggie)

I’d say instagram is my visual storybook – filled with everything from pictures of my friends, travels, and food!— Del (@adelightfuldilemma)

A czym jest dla Ciebie Instagram?

O Autorce

Nazywam się Adrianna i na co dzień znajdziesz mnie na Instagramie, gdzie inspiruję magią codziennych momentów, otulonych aromatem herbaty. Zdjęcia to moja pasja, ale od czasu do czasu lubię też napisać coś dłuższego, a wtedy przychodzę tutaj. Uwielbiam podróże, snowboardowe szusy, chodzenie po górach i swój czerwony motocykl. Jeśli więc szukasz nietuzinkowych miejsc, ładnych zdjęć, ale też wiedzy o fotografii, edycji zdjęć i Instagramie, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość - to tu :)

9 komentarzy

 • Magdalena
  17 listopada, 2017 at 18:02

  Wiele osób zarzuca że Instagram pełen jest pięknych wystylizowanych zdjęć. Być może. Jednak aby je zrobić wymaga to sporo pracy i jeśli nawet wszystko jest ustawione to i tak jest to część naszej rzeczywistości pomysłowości i kreatywności a także wyczucia estetyki. Po takim zdjęciu można poznać bliżej jego autora. Co lubi czym się interesuje. Ja także jestem uzależniona od Instagrama a do tego uzależniłam od niego moją Mamę. Tyle dookoła negatywnych rzeczy, że czasem warto przenieść się w inną piękną rzeczywistość Instagrama. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 • Efekt starej fotografii
  8 listopada, 2017 at 01:53

  […] zdjęć z użyciem tego efektu znajdziecie w poprzednim wpisie Czym jest dla Ciebie Instagram? Jestem ciekawa, czy podoba Wam się taki sposób obróbki zdjęć :) Z dnia na dzień Afterlight […]

  Odpowiedz
 • Monki
  4 listopada, 2017 at 19:38

  Wszędzie widzę ten efekt jakby postarzenia na zdjeciach ostatnio, zdradzisz w jakim programie lub aplikacji go uzyskac?

  Odpowiedz
 • Michaska
  3 listopada, 2017 at 19:39

  Czy mozesz napisac w jakiej aplikacji uzyskac efekt taki jak na zdjeciach , chodzi o te szumy i rysy ? w czym je dodac chodzi o apke na telefon .

  Super wpis milo sie oglada zdjecia z takich spotkań <3

  Odpowiedz
 • Ania
  24 października, 2017 at 10:34

  Piękny post!!! :) Cudnie! Dla mnie Insta to przede wszystkim dzielenie się codziennością :) Tyle, tylko tyle i aż tyle :)

  Odpowiedz
 • beata.kobiela
  23 października, 2017 at 17:16

  Ulubionym miejscem w sieci, które każdego dnia z wielką radością i przyjemnością odwiedzam. Miejscem, w którym poznałam podobnie jak Ty wiele wspaniałych osób. A także dzięki, któremu rozwijam pasje do fotografii i odkrywam w sobie umiejętność do tworzenia. :)

  Odpowiedz
 • Kate Rain
  21 października, 2017 at 22:14

  Muszę przyznać, że Instagram to mój ulubiony „socjal” właśnie ze względu na ludzi, których można tam spotkać – otwartych, ciepłych, z którymi buduje się coś więcej niż puste zdania. Mimo to ma też wiele pułapek. Jak zbyt wyidealizowane życie. Wiele osób o tym już wie, duża część wciąż nie chce uwierzyć, inni nie mają pojęcia, że za pięknymi zdjęciami nie zawsze kryją się uśmiechnięte twarze.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz