Dlaczego czytasz blogi?

Przyznaję, to pytanie nurtuje mnie od tygodni, a może i dłużej? Przekopałam, ba!, niemalże pokopałam wujka Google w poszukiwaniu odpowiedzi i wyników badań, na nic to się jednak zdało. Więc dlaczego ludzie czytają blogi? Uprzedzając – tak, ja sobie również zadałam to pytanie i przyznam szczerze, gdy się już nad tym zastanowiłam głębiej, wcale nie polepszyło to mojego samopoczucia, zaryzykowałabym stwierdzenie, że wpędziło mnie w jeszcze większą frustrację.

.pytania bez odpowiedzi

Nie ma jednak co załamywać rąk, gdy są pytania, które tylko czekają, by na nie odpowiedzieć. Postanowiłam wszystkie spisać i udostępnić w postaci krótkiego badania – ankiety. W żadnym stopniu nie będzie ono dotyczyło mojego bloga, bo i na to przyjdzie odpowiedni czas, interesuje mnie wyłącznie Wasze postrzeganie blogosfery, to, dlaczego czytacie blogi, jak je wynajdujecie i co w ich zawartości ma dla Was znaczenie.

photo-1423882503395-8571951e45cc

.apel, modły, odezwa. zaklęcie? prośba :)

W historii działania tego bloga nie pamiętam równie ważnej dla mnie kwestii jak właśnie ta. Będę Wam ogromnie wdzięczna, jeżeli poświęcicie swoje 5 minut na wypełnienie poniższej ankiety. Konstruując ją, starałam się unikać zbyt wielu pytań otwartych (przecież wiem, jak na nie reagujecie ;) ), za to dostosować pytania zamknięte w sposób, który da Wam szerokie pole manewru.

.wypełnij mnie!
(ankieta zakończona 5.03.2015 r., wyniki znajdują się w tym wpisie)

Prawda jest taka, że tylko Wy możecie mi odpowiedzieć na te pytania, dlatego jestem zdana całkowicie na Wasze dobre chęci :) Podsumowanie wyników nastąpi najpóźniej 8 marca 2015 r., a samo badanie potrwa 2 tygodnie począwszy od dnia dzisiejszego.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyście podzielili się swoją opinią również pod tym tekstem – ankieta w żadnym razie nie stanowi dla mnie wyłącznego źródła informacji.

Photo: Creative Commons Zero license (CC0)

Total
0
Shares
Komentarze: 32
 1. Wysłane. I bardzo dobrze, że blogów jest dużo. Każdy ma pomysł na siebie, każdy pisze inaczej, każdy ma inne informacje, inny punkt widzenia. Przynajmniej jest w czym wybierać. Mnie interesują tylko konkretne informacje i fakty. Ale umówmy się, nie wszystkie są rzetelne dlatego poszukiwanie zajmuje bardzo dużo czasu. Pozdr.

 2. Nie mogę się doczekać wyników! Ostatnio prowadzę takie dyskusje również na żywo, więc tym bardziej w temacie:) Oczywiście wypełniłam ankietę, a teraz lecę nadrabiać zaległości w Twoich postach!:) bo trochę mnie nie było w blogowym świecie…;) pierwszy i ostatni raz!:)

 3. Ostatnio szukałem opinii…recenzji na temat męskich golarek.
  Mam wrażenie, że 99% portali, to automatycznie wklejane teksty.
  I kupiłbym na pewno tą, którą poleci bloger, którego szanuję i wiem, że nigdy nie poleciłby produktu, którego ‘nie czuje’.

 4. Gotowe. Lubię ankiety ;). I blogi też, rzecz jasna. Trochę traktuję blogi jako takie miniporadniki życia. Nawet jeżeli z kimś się nie zgadzam, to często inspirują mnie do przemyślenia różnych kwestii.

 5. Moja córka nie rozumie, co ciekawego moze być w blogosferze. Ja od maja 2013 zachowuję się, jakbym zaraziła się jakąś chorobą ;-) Uwielbiam czytać blogi, mam całą kolekcję ulubionych, lubię blogowe dyskusje. Często wybieram bloga zamiast książki!!!

 6. Czekam na wyniki ankiety, tez jestem ciekawa. Mysle ze blogi czytaja inni blogerzy, a tych jest coraz wiecej, no i czasami zagladaja inni ludzie z wyszukiwarki na konkretne zapytanie. Pozdrawiam serdecznie Beata

 7. A ja sam się nad tym ostatnio zastanawiałem. Kryzys twórczy zadał mi pytanie, po cholerę ja to wszystko piszę i sam nadal nie do końca wiem. Ale ankieta wypełniona i czekam na wyniki ;)

 8. Ankieta oczywiście wypełniona, dla Ciebie wszystko. Jedno wiem na pewno, dlaczego czytam Twój blog? Jesteś dla mnie połączeniem wszystkich cech które cenię u innych kobiet. Piękna, inteligentna, kreatywna, ambitna…ciekawisz mnie, interesujesz, inspirujesz:) Combo tak mocne, że aż przegrody w nosie przestawia;) Pozdrawiam gorąco.

 9. A dla mnie pytanie jest proste! Czytam blogi bo są dla mnie ogromnie inspirujące! PS!!!!!!!! Składam protest! Dlaczego w kategoriach nie ma blogów kulturalnych? :D Chociaż może powinnam się cieszyć bo to znaczy że podlegam po ‘inne’ więc nie mam zbyt dużej konkurencji? :D Wypełnione! czekam na wyniki!

  1. Przyznaję – układając pytania myślałam o Twoim blogu! ;) W pewnym momencie doszło do mnie: no OK, ale jak filmowe to i muzyczne i książkowe, to niby zapętla się do kulturowych, ale kulturowe to nie tylko te 3 kategorie i zaczęłam się motać :D

 10. Odpowiedzi przesłane. W skrócie: blogi, które czytam, są świeższe, lepsze, ładniejsze, ciekawsze i bardziej dopasowane do mnie tematycznie niż różnego rodzaju łonety :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować