Pozytywnie w pięknej formie #2

Pozytywnie w pięknej formie #2

Przeglądając wczoraj archiwum, zdałam sobie sprawę, że minął już niemalże kwartał, odkąd po raz ostatni przygotowywałam nowe kartki do wydruku. Nic więc dziwnego, że coraz częściej odchodziłam od fotografii typu flat lay, bo najzwyczajniej w świecie brakowało mi w nich powiewu świeżości. Dlatego pomiędzy pierwszym, a kolejnym wpisem z Barceloną w tle, od razu nadrabiam to przeoczenie licząc na to, że znajdziecie wśród poniższych propozycji takie, które wpadną Wam w oko :)

.co nowego?

Wiele użytych przeze mnie fontów znacie już z poprzednich tekstów, jednak dla ułatwienia wypiszę nazwy wszystkich, licząc na to, że dalej dacie już sobie radę sami. Różnica pomiędzy dwoma proponowanymi przeze mnie cyklami jest między innymi taka, że tylko w motywacji w pięknej formie przedstawiam Wam autorów wybranych krojów pisma. W przyszłości pojawią się tam także alternatywne i przede wszystkim darmowe wersje plików dla tych, których ja używam (o ile akurat pojawi się font odpłatny).

Kartki tradycyjnie przygotowałam dla Was do wydruku w formacie PDF oraz JPG (uwaga, duże pliki!), tym razem w możliwie jak najwyższej jakości.

→ „wild at heart”„xoxo” – użyty w tej kartce duet to kroje z rodziny Awesome (co prawda sama kupiłam tę paczkę na promocji, ale uważam, że i bez tego warto się o nią pokusić, jeżeli tylko sporo pracujecie z tekstem ozdobnym), z kolei podpis wykonałam przy użyciu Les Fruits Brush.
→ „think positive”„you become what you believe” – piękna odręczna Notera (do pobrania bezpłatnie), a także Trajan.
→ „chase adventure” + grafika – zbiór grafik pochodzi ze zbioru True North Extras, a sam krój tekstu to Wanderlust Letters.
→ „Hello!”„morning vibes” – choć podobne, to jednak nie takie same. Hello to wspomniana wcześniej rodzina Awesome, z kolei poranne wibracje to plik z Hawaii.
→ „kindness is magic” – tak, to wydanie cyklu zdecydowanie stoi pod znakiem krojów z rodziny Awesome.
→ „make it simple but significant” – i na koniec bardzo delikatne połączenie stworzone z… aż dwóch różnych fontów! Znajdziecie różnice? Jedna z moich ulubionych, czyli TastyTwo oraz Aura Blue.

.po co i do czego?

Nie wiem jak Wy, ale ja naprawdę uwielbiam używać tych kartek jako elementów do zdjęć z rodzaju flat lay (printy zachowuję zwykle na papierze fotograficznym w formacie 10×15), bądź po prostu do wystroju wnętrza (wtedy drukuję w punkcie ksero na nieco grubszym papierze i w znacznie większym formacie). Dzięki temu zabiegowi, w szybki i niedrogi sposób mogę odświeżyć otaczającą mnie przestrzeń, nie tracąc przy tym znaczących kwot, które z pewnością poniosłabym za gotowe, nawet niewielkie plakaty. Już wystarczy mi, że płacę czasem niemałą fortunę za pobierane fonty. Na szczęście w każdy poniedziałek, subskrybując newsletter Creative Market, dostajecie paczkę grafik i fontów do pobrania bezpłatnie – warto się zainteresować.

(kliknij w obrazek, aby powiększyć i wyostrzyć zdjęcie)

Pliki do pobrania w formacie PDF oraz JPG:

→ wild at heart: .jpg / .pdf
→ think positive: .jpg / .pdf
→ chase adventure: .jpg / .pdf
→ hello! morning vibes: .jpg / .pdf
→ kindness is magic: .jpg / .pdf
→ make it simple: .jpg / .pdf

Jeżeli jesteście zainteresowani poprzednimi wpisami z tej, a także podobnej serii, to znajdziecie je pod tagami: #pozytywnie w pięknej formie oraz #motywacja w pięknej formie, z kolei cały zbiór to nic innego jak #kartki do wydruku. Koniecznie dajcie znać, czy któraś z propozycji przypadła Wam do gustu :)

Photo on top: Creative Commons license (CC0) – unsplash.com (by Eddy Klaus)

Total
0
Shares
Komentarze: 14
 1. Ostatnio byłam u koleżanki w kancelarii i miała całą ścianę w ramkach z podobnymi napisami, bardzo mi się to spodobało. Prosta biała ściana czarne ramki i takie właśnie kartki. Prostota zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie w designie!

  1. Szczerze mówiąc, przychodzą mi na myśl tylko trzy, może cztery zastosowania:
   – wspomniany element zdjęć
   – wydruk jako plakat lub jako kartka do mniejszej ramki
   – wydruk na grubym papierze w formie pocztówki, a następnie wręczenie komuś, chociażby znajomemu w pracy na lepszy poniedziałek ;) Koleżanka położyła kiedyś coś takiego na moim biurku w pracy, efekt? Banan na twarzy przez cały dzień :) to było po prostu miłe z jej strony :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować