Pozytywnie w pięknej formie

Pozytywnie w pięknej formie

Lubię nacieszyć czasem oko ładnymi rzeczami, dlatego gdy tylko wpada mi do głowy kolejny pomysł na dekorację, od razu przystępuję do jego realizacji. Jeżeli wymaga to zakupów – szukam zawsze do momentu, aż będę pewna, że to aby na pewno „to”. Jeśli natomiast istnieje możliwość wykonania projektu samodzielnie, zwykle oznacza to, że przepadam na wiele godzin bez wieści, świetnie bawiąc się zaszyta gdzieś w kącie. Radość jest o tyle wtedy większa, że zawsze uczę się czegoś nowego, dlatego ilekroć mogę popracować dłużej z Adobe Illustratorem czy Photoshopem – cieszę się jak dziecko. I tak też było z nową serią kartek, która powstawała przez wiele długich godzin, tworząc tym samym nowy cykl: pozytywnie w pięknej formie.

Pewnie zdążyliście już zauważyć, że lwia część moich obrazków do wydruku, którą dotychczas udostępniałam w postach pod tagiem: #motywacja w pięknej formie, znajdowała swoje uwiecznienie na zamieszczanych przez mnie zdjęciach na Instagramie. Jednak, że nieustannie potrzebuję nowych bodźców, co pewien czas rezygnuję z przerabianych dotąd wzorów, szukając powiewu świeżości. I tak, zwykle co kilka tygodni, tworzę do swojej kolekcji coś zupełnie nowego. Kartki udostępniam bezpłatnie, jako że robię je na użytek własny, ale jeżeli tylko miałyby się znaleźć osoby, które skorzystają z tych zasobów – będzie mi bardzo miło :)

.nowe fonty

Wciąż pozostaje wiele krojów pisma, których nie miałam jeszcze przyjemności Wam przedstawić, dlatego w poniższej pigułce znajdziecie kilka nowych propozycji, spośród których, co cieszy mnie podwójnie, większość pobierzecie bezpłatnie.

Good morning: to połączenie gotowych akwareli, które zakupiłam w większej paczce na creativemarket.com, niestety jest to zestaw płatny, jednakże gdybyście byli zainteresowani ich ofertą, zajrzyjcie pod ten link. Z kolei użyty na obrazku font to przepiękny i prosty Existence, który znajdziecie do pobrania bezpłatnie tutaj.

Simplicity: czyli połączenie prostoty i finezji, a dokładniej Josefin Sans (do pobrania bezpłatnie tutaj) oraz kroju Notera (również do pobrania bezpłatnie tutaj).

Smile: podobnie jak w przypadku „good morning”, tło pochodzi z paczki zakupionej na creativemarket.com, natomiast sam font to Mila Script, który nie jest niestety dostępny w darmowej wersji.

Bonjour: tworzenie tej kartki było przyjemnością, zwłaszcza, że użyty w niej krój to Bakery Font, który możecie bezpłatnie pobrać stąd.

Good vibes only: nie wiedziałam, która wersja podoba mi się bardziej, dlatego zamiast tracić czas na zastanawianie, uznałam, że sami wybierzecie tę, która bardziej przypadnie Wam do gustu :) Te kartki zostały wykonane z wykorzystaniem zawartości paczki The Mammoth! Watercolour Kit, dostępnej na creativemarket.com (żałuję, że nie jest już w promocji, bo wtedy z przyjemnością bym Wam ją poleciła), podobnie jak pochodzący z niej font Zabaglione.

Pause: ten przepiękny font (zobaczcie go koniecznie w przybliżeniu obrazu) to dostępny bezpłatnie Amethyst, który znajdziecie pod tym linkiem.

(kliknij w obrazek, aby powiększyć i wyostrzyć zdjęcie)

Pliki do pobrania w formacie PDF oraz PNG:

→ Good morning: .png / .pdf
→ Simplicity is the ultimate sophistication: .png / .pdf
→ Smile: .jpg / .pdf
→ Bonjour: .png / .pdf
→ Good vibes only (wersja z plamą koloru): .png / .pdf
→ Good vibes only: .png / .pdf
→ Pause (wersja z plamą koloru): .png / .pdf
→ Pause: .png / .pdf

Koniecznie dajcie znać, co myślicie o tej serii, jako o rozbudowaniu dotychczasowej motywacji w pięknej formie,  a także czy któraś z propozycji przypadła Wam szczególnie do gustu :)

Photo on top: Creative Commons license (CC0) – kaboompics.com

Total
0
Shares
Komentarze: 18
  1. Smile i simplicity to moje kartkowe faworyki :D Bardzo dobry pomysł, by robić coś takiego :) Nowe projekty nas rozwijają oraz pozwalaja na dobrą zabawę :)

  2. Przy wpisie o bungee dodałaś krótki filmik ze swojego skoku a w tle jest muzyka..możesz mi powiedzieć, jak nazywa się ta piosenka?Już dawno temu ją usłyszałam ale zapomniałam tytułu :/

  3. Uwielbiam tą serię postów! <3 Przymierzam się do kupna takich rameczek jak Ty masz i powieszenia w każdym inspirujących cytatów :) Więc piękne fonty mile widziane :)

  4. Zakochałam się w foncie Amethyst, jest rewelacyjny, a z kartek najbardziej podoba mi się przedostatnia z grafitowym kleksem :) Ależ masz praktyczne te posty :)

    1. Ja niestety dopiero w poniedziałek będę mogła zlecić je do druku i mam szczerą nadzieję, że ta delikatna pajęczynka przy Amethyst będzie równie dobrze widoczna, jak w przypadku przybliżenia na komputerze :) W końcu to ona jest kwintesencją eleganckiej prostoty tego kroju :) I bardzo się cieszę, że znalazłaś tu coś dla siebie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować