Résumé .#2 – przegląd lutego

Od trzech dni chodzi mi po głowie temat, który wciąż nie wiem jak sensownie poruszyć i zamiast skupić się na czymś innym – wwierca się coraz głębiej, to trochę jak ziarenko piasku, które wpadło do oka i choćbyśmy bardzo chcieli – mówcie co chcecie, nie da się go zignorować.

Fakt, że jest 28. czyli ostatni dzień miesiąca, a zgodnie z moimi postanowieniami, to dzień podsumowania, z wdzięcznością biorę na klatę zobowiązanie względem samej siebie – jak nie po dobroci to z powodu ambicji i niemożności odpuszczenia, potrzebowałam tego.

Czasem przydałby mi się taki TimeCamp dla warunków domowych – to wtyczka, która monitoruje  aktywność na komputerze, od momentu włączenia, aż do jego wyłączenia – wszystko, co zostaje wykonane, zostaje zarejestrowane i przedstawione na wykresach w formie % i czasowej – koszmarnie podłe narzędzie pracodawców, ale prywatnie – świetna sprawa. Dzięki temu zapewne dowiedziałabym się, że moim nowym przyjacielem stała się strona synonimy.pl – i oto pierwszy link. Żartuję, ale prawdą jest, że gdy piszę nowy wpis, w drugiej zakładce mam właśnie ten słownik.

podsumowanie_lutego_2

.do obejrzenia

  • Pasję zamienił w sposób na życie – krótka historia pasjonaty fotografii mobilnej i rzecz jasna Instagrama. Naprawdę warto poświęcić mu dwie minuty.
  • I podobnie jak w ubiegłym miesiącu, dodaję kolejną z moich ulubionych infografik, tym razem Wealth Inequality in America.
  • 0:58 a następnie 1:07 niszczą system. Po prostu. Ilekroć chcę sobie poprawić nastrój – sięgam po ten klip, bo zapewniam Was, możecie nie lubić takiego rodzaju muzyki, ale choćbyście się zapierali wzdłuż i wszerz – nie sposób ujść z kamienną twarzą, jeżeli wsłuchacie się w tekst :) 2:30 na dokładkę – Jack Sparrow (feat. Michael Bolton).

.tools

  • Responsinator – okropnie drażni mnie na podglądzie mobilnym, jeden – niepoprawiony jak dotąd, element mojego bloga. W zasadzie to są to dwie rzeczy, pierwsza – rozciągnięta wtyczka licznika social mediów, z którą niestety nic nie mogę zrobić, a druga – granatowe tło slidera. Głowiłam się nad tym, poprawiałam w każdą możliwą stronę – nie działa i już. Ekspert od CSS pilnie poszukiwany ;) Wracając do meritum – powyższa strona pozwoli Wam zobaczyć na monitorze, jak wygląda Wasz blog na urządzeniach mobilnych, co jest świetne, gdy chcecie skontrolować element i znaleźć fragmenty źródłowe.
  • Pigułka przed i po dla blogera :) 75 sposobów na to, jak ogarnąć swoją stronę, zdjęcia, społeczność, media i jeszcze na tym zarobić. Uprzedzam, jest tego dużo.
  • Poradnik SEO dla blogerów – jeżeli prowadzicie stronę bądź bloga, przeczytajcie koniecznie, wszystko co najważniejsze o SEO – oczywiście w pigułce.

.www & blogs

.photography

  • Jak pozować do zdjęć? 21 próbek dla każdej (nie)profesjonalnej modelki.
  • Darmowe zdjęcia od Natalii Sławek z jestrudo.pl – dziewczyna robi wspaniałą rzecz, zwłaszcza w dobie, w której większość z nas, niczym tarczę nosi hasło: TO JEST MOJE!
  • Balans bieli u Kameralnej – czy Wy również macie z tym problem?

.#3

… czyli trzy profile, które sama ogromną przyjemnością podglądam, tym razem pod lupę poszedł Instagram:

.instagram

Nie chce być inaczej, muszą być trzy, bo przez to rozbicie tematyczne, nieco się rozdrobniłam. Zdjęcia z Paryża już widzieliście co prawda, ale ostatecznie mają być te, które ukochałam sobie najbardziej (czy to już narcyzm?).

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

.przypominajka

I jeszcze na koniec – do 5 marca trwa badanie dotyczące czytelnictwa blogów – i tu ogromna prośba do Was moi Drodzy – to tylko kilka stuknięć w klawiaturę i nie więcej kliknięć myszką, a dla mnie, jak i mam nadzieję wielu innych blogerów – nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju blogów. Jeżeli możecie puścić dalej link do tej ankiety – z przyjemnością Wam za to podziękuję! A link podrzucam poniżej :)

 http://goo.gl/forms/PfTXkNhoIC

Total
0
Shares
Komentarze: 10
  1. super propozycje, szkoda, że dopiero teraz się doczytałam (koniec niedzieli) ale jutro po pracy na pewno nadrobię lekturę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować