Menu
Lifestyle

Résumé .#2 – przegląd lutego

Od trzech dni chodzi mi po głowie temat, który wciąż nie wiem jak sensownie poruszyć i zamiast skupić się na czymś innym – wwierca się coraz głębiej, to trochę jak ziarenko piasku, które wpadło do oka i choćbyśmy bardzo chcieli – mówcie co chcecie, nie da się go zignorować.

Fakt, że jest 28. czyli ostatni dzień miesiąca, a zgodnie z moimi postanowieniami, to dzień podsumowania, z wdzięcznością biorę na klatę zobowiązanie względem samej siebie – jak nie po dobroci to z powodu ambicji i niemożności odpuszczenia, potrzebowałam tego.

Czasem przydałby mi się taki TimeCamp dla warunków domowych – to wtyczka, która monitoruje  aktywność na komputerze, od momentu włączenia, aż do jego wyłączenia – wszystko, co zostaje wykonane, zostaje zarejestrowane i przedstawione na wykresach w formie % i czasowej – koszmarnie podłe narzędzie pracodawców, ale prywatnie – świetna sprawa. Dzięki temu zapewne dowiedziałabym się, że moim nowym przyjacielem stała się strona synonimy.pl – i oto pierwszy link. Żartuję, ale prawdą jest, że gdy piszę nowy wpis, w drugiej zakładce mam właśnie ten słownik.

podsumowanie_lutego_2

.do obejrzenia

 • Pasję zamienił w sposób na życie – krótka historia pasjonaty fotografii mobilnej i rzecz jasna Instagrama. Naprawdę warto poświęcić mu dwie minuty.
 • I podobnie jak w ubiegłym miesiącu, dodaję kolejną z moich ulubionych infografik, tym razem Wealth Inequality in America.
 • 0:58 a następnie 1:07 niszczą system. Po prostu. Ilekroć chcę sobie poprawić nastrój – sięgam po ten klip, bo zapewniam Was, możecie nie lubić takiego rodzaju muzyki, ale choćbyście się zapierali wzdłuż i wszerz – nie sposób ujść z kamienną twarzą, jeżeli wsłuchacie się w tekst :) 2:30 na dokładkę – Jack Sparrow (feat. Michael Bolton).

.tools

 • Responsinator – okropnie drażni mnie na podglądzie mobilnym, jeden – niepoprawiony jak dotąd, element mojego bloga. W zasadzie to są to dwie rzeczy, pierwsza – rozciągnięta wtyczka licznika social mediów, z którą niestety nic nie mogę zrobić, a druga – granatowe tło slidera. Głowiłam się nad tym, poprawiałam w każdą możliwą stronę – nie działa i już. Ekspert od CSS pilnie poszukiwany ;) Wracając do meritum – powyższa strona pozwoli Wam zobaczyć na monitorze, jak wygląda Wasz blog na urządzeniach mobilnych, co jest świetne, gdy chcecie skontrolować element i znaleźć fragmenty źródłowe.
 • Pigułka przed i po dla blogera :) 75 sposobów na to, jak ogarnąć swoją stronę, zdjęcia, społeczność, media i jeszcze na tym zarobić. Uprzedzam, jest tego dużo.
 • Poradnik SEO dla blogerów – jeżeli prowadzicie stronę bądź bloga, przeczytajcie koniecznie, wszystko co najważniejsze o SEO – oczywiście w pigułce.

.www & blogs

.photography

 • Jak pozować do zdjęć? 21 próbek dla każdej (nie)profesjonalnej modelki.
 • Darmowe zdjęcia od Natalii Sławek z jestrudo.pl – dziewczyna robi wspaniałą rzecz, zwłaszcza w dobie, w której większość z nas, niczym tarczę nosi hasło: TO JEST MOJE!
 • Balans bieli u Kameralnej – czy Wy również macie z tym problem?

.#3

… czyli trzy profile, które sama ogromną przyjemnością podglądam, tym razem pod lupę poszedł Instagram:

.instagram

Nie chce być inaczej, muszą być trzy, bo przez to rozbicie tematyczne, nieco się rozdrobniłam. Zdjęcia z Paryża już widzieliście co prawda, ale ostatecznie mają być te, które ukochałam sobie najbardziej (czy to już narcyzm?).

(kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

.przypominajka

I jeszcze na koniec – do 5 marca trwa badanie dotyczące czytelnictwa blogów – i tu ogromna prośba do Was moi Drodzy – to tylko kilka stuknięć w klawiaturę i nie więcej kliknięć myszką, a dla mnie, jak i mam nadzieję wielu innych blogerów – nieoceniona pomoc w dalszym rozwoju blogów. Jeżeli możecie puścić dalej link do tej ankiety – z przyjemnością Wam za to podziękuję! A link podrzucam poniżej :)

 http://goo.gl/forms/PfTXkNhoIC

O Autorce

Uwielbiam podróże, snowboardowe szusy, chodzenie po górach i swój czerwony motocykl. Na co dzień znajdziesz mnie na Instagramie, gdzie realizuję jeszcze jedną pasję - fotografię. Mam szczególną słabość do czarnej kawy, białego wina, zimy i żelków o smaku mango. Założyłam tego bloga, bo lubię odkrywać nowe miejsca, tak samo jak dzielić się pozytywnymi rzeczami #keepitsimple.

10 komentarzy

 • wittamina
  5 marca, 2015 at 15:17

  Dzięki za polecenie mojego &! :)

  Odpowiedz
 • Mari
  5 marca, 2015 at 08:56

  Dzięki! Narzędzia dla blogerów bardzo się przydadzą.

  Odpowiedz
 • Magdalena Sepczyńska
  2 marca, 2015 at 20:24

  Interesujące. Znalazłam coś dla siebie z linków, które podałaś. I jest SEO! super tego mi było trzeba:)

  Odpowiedz
  • Adrianna Zielińska
   2 marca, 2015 at 21:15

   Moja reakcja była bardzo podobna – w końcu ktoś sensownie to przetłumaczył na ludzki ;) SEO jest moją achillesową piętą ;)

   Odpowiedz
 • Tomek Lach
  1 marca, 2015 at 20:59

  Dziękuję za polecenie mojego wpisu o SEO dla blogerów :-) …i życzę powodzenia we wdrażaniu w życie tych wskazówek ;)

  Odpowiedz
  • Adrianna Zielińska
   2 marca, 2015 at 21:14

   SEO jest zmorą wielu (zwłaszcza początkujących) blogerów, a tym wpisem ratujesz żywot niejednego z nich ;)

   Odpowiedz
 • Edyta Bartosiewicz
  1 marca, 2015 at 20:26

  super propozycje, szkoda, że dopiero teraz się doczytałam (koniec niedzieli) ale jutro po pracy na pewno nadrobię lekturę :)

  Odpowiedz
 • justekmakemesmile
  1 marca, 2015 at 15:31

  Jak zwykle ciekawe propozycje, dziękujemy pięknie;)

  Odpowiedz
 • Katsunetka
  1 marca, 2015 at 12:01

  No i mam zaplanowany kawałek niedzieli. :)

  Odpowiedz
 • Świnka
  1 marca, 2015 at 10:13

  Super linki! Idę czytać i oglądać :)))

  Odpowiedz

Zostaw komentarz