Menu
Lifestyle

Résumé .#20 – przegląd sierpnia

Z minimalnym poślizgiem, ale już do Was wracam, przemycając, jak zawsze na początku miesiąca, sporą dawkę inspirujących linków z sieci i wcale nie gorszych kont na Instagramie. Zainteresowani? To rozsiądźcie się wygodnie, bo trochę tego będzie.

Przez ostatnie dwa, może trzy tygodnie, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że tematy nawiązujące do związków, rozstań, a także blogowego wypalenia, pojawiają się znacznie częściej, niż to miało miejsce dotychczas, przynajmniej na blogach, które staram się regularnie czytać. Ja wiem, że lato zbliża się ku końcowi, a planowane „wakacje od bloga” zdają się u niektórych wydłużać, przechodząc w czas nieokreślony, ale może warto się zastanowić, w czym tak naprawdę tkwi problem, zanim podejmiemy decyzje trudne do późniejszego odkręcenia? I tu ukłon w stronę tekstów Natalii, Tomka i Justyny, które znajdzie w poniższym zestawieniu, razem z wieloma innymi, którym naprawdę warto poświęcić kilka minut. To co, zaczynamy?

.blogosfera

do poczytania na innych blogach

 • ⌈życie i społeczeństwo⌋ U Natalii z bloga simplife.pl bardzo interesujący tekst na temat radzenia sobie z samotnością, czyli czy umiesz być sam(a)?
 • ⌈życie i społeczeństwo⌋ Tomek Tomczyk o sztuce mówienia „nie wiem”.
 • ⌈życie i społeczeństwo⌋ Wielu z Was na pewno kojarzy Janka ze stayfly.pl. Na jego blogu co jakiś czas pojawia się seria ulicznych historii, za którą wprost przepadam, dlatego tym razem, nie dość, że podrzucę Wam jego najnowszy wpis, to jeszcze wskażę konkretną historię, na którą chciałabym, abyście zwrócili uwagę, czytając ten tekst. Rozmowę 50-letniej pary przeczytałam na głos M., na co od razu dostałam od niego komentarz w postaci fragmentu filmu na YouTube: mocna kawa wcale nie jest taka zła. Gorąco polecam Wam oba te materiały, zwłaszcza, że oprócz pozornie błahych i zabawnych sytuacji, jest sens sięgnąć tam głębiej.
 • ⌈rozwój osobisty / fotografia⌋ Blog Pauliny jest jednym z tych, na których od wielu miesięcy zawsze znajduję coś, co przykuwa moją uwagę. Tym razem podrzucam Wam dwa materiały – pierwszy to tekst ze sporą dawką motywacji, czyli 5 zdań, które warto sobie przypomnieć po każdym słabym dniu, drugi z kolei, nieco bardziej techniczny, o wyodrębnianiu palety kolorów.
 • ⌈fotografia⌋ Na mypinkplum.pl jak zawsze dobrych pomysłów i jeszcze lepszych tutoriali nie brakuje, dlatego przemycam Wam kilka słów o tym, jak zrobić zdjęcie w kształcie napisu.
 • ⌈blogowanie⌋ Te dwa teksty przeczytałam niemalże w tym samym czasie, dlatego nie mogłabym Wam polecić tylko jednego z nich, bo choć oba wnoszą coś podobnego, to jednak w zupełnie inny sposób. Wpis Justyny z justekmakemesmile.pl – kiedy dobry bloger przestaje pisać oraz post Beaty z vademecumblogera.pl – kto chce osiągnąć sukces w blogowaniu?
 • ⌈blogowanie⌋ Na personalbrandingpolska.pl ukazał się niedawno wywiad, poprowadzony przez Annę Szubert, w którym opowiadam między innymi o moich początkach na Instagramie. Jesteście ciekawi jak to się wszystko zaczęło? Zapraszam!

.#3 profile

które warto śledzić na Instagramie

 • ⌈lifestyle⌋ @tuuliatalvio, autorstwa Tuulii Talvio, pasjonatki dobrej kuchni. Na pewno pokochacie jej przepyszne kadry.
 • ⌈lifestyle⌋ @alinakolot, lifestylowy profil prowadzony przez Alinę Kolot, fotografa z Moskwy. Bajkowa codzienność zamknięta w nietuzinkowych kadrach autorki.
 • ⌈lifestyle⌋ @karolinajez. Karolinę obserwuję już od jakiegoś czasu, ale przyznaję, że z każdym kolejnym zdjęciem, zakochuję się w jej profilu coraz bardziej i bardziej. Fotografie nierzadko na poziomie dobrych magazynów modowych.

.trochę czegoś mojego

więcej zdjęć znajdziecie na: @alabasterfox

(kliknij w obrazek, aby powiększyć i wyostrzyć zdjęcie)

.reminder

przypomnienie sierpniowych wpisów

I jak, znaleźliście coś dla siebie? :)

Photo: Creative Commons license (CC0) – unsplash.com (photo by Shannon Kelley)

O Autorce

Uwielbiam podróże, snowboardowe szusy, chodzenie po górach i swój czerwony motocykl. Na co dzień znajdziesz mnie na Instagramie, gdzie realizuję jeszcze jedną pasję - fotografię. Mam szczególną słabość do czarnej kawy, białego wina, zimy i żelków o smaku mango. Założyłam tego bloga, bo lubię odkrywać nowe miejsca, tak samo jak dzielić się pozytywnymi rzeczami #keepitsimple.

10 komentarzy

 • Aleksandra Stromecka
  29 września, 2016 at 11:41

  Zawsze najbardziej czekam na polecane przez Ciebie profile Instagramowe, bo niemal zawsze sama zaczynam je obserwować zauroczona tymi zdjęciami.

  Odpowiedz
 • Część Mnie
  13 września, 2016 at 22:00

  Magda z My Pink Plum, a dokładniej jej publikacje na YT są moimi ulubionymi rzeczami w tym miesiącu! :)

  Odpowiedz
 • Justyna Rolka
  10 września, 2016 at 20:30

  Dziękuję z całego serducha;)

  Odpowiedz
 • Paulina
  7 września, 2016 at 09:17

  Tyle miłych słów w dwóch zdaniach! Dziękuję :)

  Odpowiedz
 • Ania Kalemba
  6 września, 2016 at 22:56

  Fajny zestaw linków ;D Oczywiście zamiast do spania ląduję na innych blogach :)

  Odpowiedz
 • Julia Zawadzka
  6 września, 2016 at 20:22

  Uwielbiam Twoje podsumowania. Zawsze przepiękne instagramy, w blogsferze też znajduję coś dla siebie, co miesiąc wyczekuję tego postu

  Odpowiedz
 • Jola (Yolsh)
  6 września, 2016 at 11:28

  Któryś miesiąc zawstydzasz mój Instagram tymi polecanymi. Dzięki Tobie zaczęłam szukać drogi. Może statystyki tego nie pokazują, ale ja jestem zadowolona z obecnego rozwoju. :) Idę oglądać kolejne inspiracje.

  Odpowiedz
 • Igor Mróz
  6 września, 2016 at 07:01

  Najlepszy to jest tytuł tego wywiadu z Tobą! :-)

  Odpowiedz
 • Ewa Malik
  5 września, 2016 at 22:59

  Pierwszy nocny marek się melduje :) Inspirująco jak zawsze! Będzie co nadrabiać w przerwach w pracy :)

  Odpowiedz

Zostaw komentarz