Menu
Lifestyle / Włochy

Milan Design Week

Wydarzenie Salone del Mobile, znane także jako Milan Design Week, powoli dobiega końca. Jeżeli jeszcze nigdy nie słyszeliście o tej imprezie to wyobraźcie sobie Fashion Week, tyle, że dla projektantów wnętrz. Wystawy prezentują najnowsze meble i wzornictwo z krajów z całego świata, to rokrocznie najważniejsze wydarzenie tego typu.

.idea

Wyrwaliśmy się do Mediolanu dosłownie na chwilę, aby obejrzeć wystawę MINI LIVING – BUILT BY ALL. Zaprezentowana koncepcja zakładała stworzenie mieszkań, które będą bardzo osobiste i funkcjonalne, wykorzystując przy tym niewielką przestrzeń, co jest całkowicie zgodne z myślą przewodnią MINI, czyli z „kreatywnym wykorzystaniem przestrzeni”. Pierwsza duża inwestycja tego typu powstaje obecnie w Szanghaju, jej ukończenie zostało przewidziane na 2019 rok. Na prawie 8000 metrów kwadratowych, w przebudowanych budynkach przemysłowych, powstaje koncepcja do życia oraz do pracy. Twórcy podkreślają, jak ważny jest dla nich proces projektowania, stąd decyzja, że już w trakcie jego trwania, udział w nim biorą także mieszkańcy, aby maksymalnie sprostać ich potrzebom. Sama inicjatywa MINI LIVING zaczęła się w 2016 roku, a prezentowana w tym roku instalacja jest już 3 stworzoną przez MINI.

Factory of Ideas

Projekty, które mogliście zobaczyć powyżej, a dokładniej modele konceptualne, to część FACTORY OF IDEAS. W trakcie wizyty każdy uczestnik mógł stworzyć własną koncepcję przestrzeni mieszkaniowej. Wykonany projekt miał szansę trafić na szeroki regał (przedostatnie zdjęcie), mający symbolizować „stale powiększające się mikro-sąsiedztwo”.

.przestrzenie bardzo osobiste

Kolejne zdjęcia ukazują mieszkania, o których pisałam Wam na początku. Instalacja prezentowała 4 różne przestrzenie mające nie więcej niż 15 – 20 metrów. Wystawa odwzorowywała oryginalne rozmiary wnętrz, tak, aby każdy mógł wejść do środka i zapoznać się z mieszkaniem. Projekty pokazywały przede wszystkim różnorodność i mocny akcent osobisty. Każda koncepcja była inna, od pracowni krawieckiej, po domowe studio nagrań, a wszystkie łączyła wspólna przestrzeń, pełniąca rolę kuchni oraz strefy fitness.

Jeżeli jesteście zainteresowani całością, rozwińcie poniższy wiersz, a załadują Wam się krótkie video, które pokazywałam na Instagram Stories.

Video

Część 1: link
Część 2: link
Część 3: link

Zobaczcie, jak wyglądała ta ściana kilka dni później :) → click!

Jeżeli jesteście akurat w Mediolanie, wciąż macie szansę zobaczyć wystawę na Via Tortona 32, instalacja jest dostępna do 22 kwietnia 2018 r., a chyba nie muszę dodawać, że to tylko jedna z wielu możliwości, jakie czekają na Was podczas targów Salone del Mobile :)

Bardzo zależało mi, aby przybliżyć Wam ten temat, ponieważ wiele osób może nie mieć pojęcia, że MINI to nie tylko samochody, ale także niekonwencjonalne projekty mieszkaniowe. To styl życia. Sama koncepcja brzmi naprawdę przyszłościowo, zwłaszcza dla krajów, które mają ogromne ograniczenia przestrzenne. Z niecierpliwością czekam na koniec realizacji projektu w Szanghaju!

A Wy, jesteście minimalistami, czy cenicie sobie większe przestrzenie? I koniecznie podzielcie się wrażeniami, jeżeli uczestniczyliście kiedyś w Milan Design Week :)

Więcej informacji: www.press.bmwgroup.com | Instagram MINI Polska | Instagram MINI Living

O Autorce

Nazywam się Adrianna i na co dzień znajdziesz mnie na Instagramie, gdzie inspiruję magią codziennych momentów, otulonych aromatem herbaty. Zdjęcia to moja pasja, ale od czasu do czasu lubię też napisać coś dłuższego, a wtedy przychodzę tutaj. Uwielbiam podróże, snowboardowe szusy, chodzenie po górach i swój czerwony motocykl. Jeśli więc szukasz nietuzinkowych miejsc, ładnych zdjęć, ale też wiedzy o fotografii, edycji zdjęć i Instagramie, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość - to tu :)

4 komentarze

 • Kacper Borowski
  24 kwietnia, 2018 at 14:52

  Świetnie, minimalistycznie, idealnie trafione w mój gust!

  Odpowiedz
 • Bartosz
  23 kwietnia, 2018 at 14:08

  Wcześniej nie słyszałem o tym wydarzeniu, a szkoda, bo widzę, że poro straciłem.

  Odpowiedz
 • Kasia
  21 kwietnia, 2018 at 11:38

  Pięknie i z klasą. Zakochałam się w zdjęciach

  Odpowiedz

Zostaw komentarz