Dzisiejsza wizyta w Pradze nie była moją pierwszą, z pewnością także nie ostatnią, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, jakbym zobaczyła to miasto po raz pierwszy. Bez turystów, bez zatłoczonego rynku, bez przechodzenia gęsiego przez Most Karola. Stolica Czech stworzyła w moich oczach zupełnie nowy obraz, który przyznaję, wywarł na mnie niesamowite wrażenie.

I choć nie zdążyłam przed wyjazdem z opracowaniem materiału na wpis poświęcony wizycie w Austrii sprzed niespełna dwóch tygodni, to pomyślałam, że w oczekiwaniu na lotnisku, podzielę się z Wami zdjęciami, które udało mi się zrobić w Pradze dzisiejszego poranka. Na żywo wschodzące słońce wprost zapierało dech, a dodatkowo, teoria przywieziona z Wiednia znalazła swoje ostateczne potwierdzenie także w stolicy Czech – przed 7 rano na próżno wypatrywać turystów (śniadania w hotelach zwykle zaczynają się między 6.30 a właśnie 7 ;) ). Podobnie jak otwartych kawiarni.

(kliknij w obrazek, aby powiększyć i wyostrzyć zdjęcie)

praga_4-3_alabasterfox_8

praga_4-3_alabasterfox_6

praga_4-3_alabasterfox_1

Między 5 a 6 nad ranem, Most Karola zajmowali jedynie (wyposażeni w statywy, bądź modelki) fotografowie. Turystów mogłabym zliczyć na palcach jednej ręki, co było naprawdę miłą odmianą. Tylko te nieszczęsne kółka mojej walizki odbijające się echem na starej kostce, ale nie miałam okazji zostawić jej w żadnym schowku. Do Pragi wpadłam dosłownie na kilka godzin – przy okazji, w drodze na lotnisko do kolejnego miejsca.

(kliknij w obrazek, aby powiększyć i wyostrzyć zdjęcie)

praga_4-3_alabasterfox_9

praga_4-3_alabasterfox_7

praga_4-3_alabasterfox_4

Ci z Was, którzy śledzą mnie na Instagrmie, z pewnością wiedzą już, że biorę udział w projekcie #TravelwithTJD. Więcej o akcji możecie przeczytać tutaj, ale i tak nic straconego, bo jeszcze z pewnością wielokrotnie do niego nawiążę :)

(kliknij w obrazek, aby powiększyć i wyostrzyć zdjęcie)

praga_4-3_alabasterfox_3

praga_4-3_alabasterfox_5

praga_4-3_alabasterfox_2

Powiedzcie sami, czyż Praga o tej porze nie jest wspaniała?

10 odpowiedzi

Odpowiedz

Praga bez turystów jest przepiękna! Myślę, że następnym razem będę ją zwiedzać właśnie o poranku. Robi zupełnie inne wrażenie – trochę takie, jak widziałam ją po raz pierwszy, kiedy jeszcze tylu turystów nie przyjeżdżało do Pragi. Wtedy się w niej zakochałam.

Odpowiedz

Praga jest cudowna o każdej porze dnia i roku, ale faktycznie Twoje zdjęcia robią wrażenie <3 Ja też zakochałam się w tym mieście i wracam tam regularnie :) Przy następnej okazji na pewno przetestuję spacer z samego rana!

Odpowiedz

Ale czad! Nie jest na tyle wcześnie by nie wstać, ale wystarczająco by mieć to miasto tylko dla siebie. Takiej Pragi na serio się nie spodziewałam. Spróbuję w przyszłości!

Odpowiedz

A naprawdę warto! :)

Odpowiedz

W Pradze byłam dwa lata temu i na Twoich zdjęciach to jest zupełnie inne miejsce! Chociaż ja byłam pod koniec wrześni, czyli też już właściwie pod koniec sezonu, ale turystów wciąż było sporo.

Odpowiedz

Superowo! Wybieram się w te wakacje :)

Odpowiedz

Ach, gdybym tylko potrafiła wstawać tak wcześnie… Baw się przepięknie! :*

Odpowiedz

Raz na jakiś czas… come on ;) A naprawdę jest co podziwiać! :)

Odpowiedz

Ada piękna jest ta Twoja Praga! Wygląda bajkowo, jak z innego świata, z innych czasów :) Fab wygrał bilety w PolskimBusie, muszę mu pokazać ten wpis – może do Pragi pojedziemy?

Odpowiedz

Wiedeń albo Praga! :) Polski Bus dojeżdża do obu tych miejsc i oba miasta są niezwykłe :)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny publicznie.